78 Міжнародний кінофестиваль UNICA

19 – 26 серпня 2016 року в Румунії (місто СУЧАВА) відбувся 78 Міжнародний кінофестиваль, який щорічно проводить Міжнародний союз непрофесійних кінематографістів під егідою ЮНЕСКО – UNICA.UNICA об’єднує федерації кіноаматорів та молодих кінематографістів з 35 країн світу. Крім країн Європи, офіційними членами цього союзу є також кіноаматори з Тунісу, Аргентини, Кореї.

         Українську програму фільмів на фестивалі представляла Громадська організація «Фестиваль КІНОКІМЕРІЯ» (голова правління і директор фестивалю «КІНОКІМЕРІЯ» – Євген Максимов), як офіційний член UNICA від України.

        На фестиваль було представлено 121 фільм з 24 країн, 13 фільмів – молодих професійних кінематографістів, 22 фільми – молодих кіноаматорів віком до 18 років, решту фільмів представляли кіноаматори більш дорослого віку.

        Вперше на 78 Міжнародному фестивалі UNICA започаткована школа молодих кіноаматорів, яких представляли молоді люди віком до 18 років по одному кіноаматору  з 20 країн Європи, у тому числі з України. Достойно представив Україну у цій кіношколі Антон Яковенко з м. Черкаси. За результатами виконання завдань із створення під час фестивалю сюжетів з обраних аматорами тем (офіційного відкриття фестивалю, інтерв’ю з представниками Комітету UNICA та кіноаматорами країн –учасниць, цікаві події фестивалю тощо), Антон Яковенко отримав кубок фестивалю за режисуру сюжету під назвою : «Цікаві обличчя», з чим його і вітаємо та зичимо творчих успіхів.

          На 78 фестиваль Україна, як і всі країни – учасниці, представила 6 фільмів (3 – молодих кіноаматорів – « jeunesse», 1 – молоді професійні автори – «young professional»). Це пов’язано з виділенням кожній країні 60 хвилин екранного часу за мінусом 2-х хвилин після кожного фільму на обговорення членами журі фестивалю.

       Вперше в журі фестивалю брав участь представник від України – Генеральний директор Національного центру Олександра Довженка – Іван Козленко.

       З 6 фільмів, представлених в українській програмі, 4 фільми отримали нагороди.

Серед 15 країн «ПОЧЕСНИЙ ДИПЛОМ UNICA» («Diploma of Honour») з України отримали:

Фільм «Постріл», автор Андрій Богун  – проект «Летающий цветок» с. Мала Олександрівка, Херсонської області;

Фільм «Сліди на піску», автори Олександра Матіяш та Поліна Корнюшенко  – дитячо-юнацький кіноцентр «Веснянка», м. Дніпропетровськ.

Серед 12 країн «БРОНЗОВУ МЕДАЛЬ» UNICA (Bronze Medals) з України отримали:

Фільм «Чужі близькі», автор Сергій Анашкін – м. Одеса.

Фільм «Дякую, мамо!», автори Олександр Корєшков, Марія Щербак  – «Ukrainian Cinema village», м. Київ.

Щиро вітаємо авторів фільмів з цими заслуженими нагородами.

(На жаль, не хватило одного голосу з членів журі при голосуванні за «Срібну медаль» для фільму «Дякую, мамо!»).

 

         В програмі 78 фестивалю традиційно змагаються фільми в номінації «Однохвилинні фільми». У цій номінації було представлено 26 фільмів з 18 країн, у тому числі з України. Ця номінація цікава тим, що окреме журі з представлених фільмів відбирає конкурсну програму з 16 фільмів. Жеребкуванням відбираються 8 пар фільмів, які змагаються між собою і завершується вибором 3-х найкращих фільмів, які ділять між собою 1-е, 2-е та 3-є місце. При цьому вибір здійснюється голосуванням учасниками фестивалю.

       Представлений в Українській програмі  однохвилинний фільм « Я покажу тобі кіно», автори Віктор Бикодір, Ігор Воронін (м. Херсон) у цьому захоплюючому змаганні відривається від решти 13 фільмів і отримує заслужено 3-є місце! Авторам сердечне вітання з перемогою!

 

            78 Міжнародний фестиваль завершився переданням естафети від міста СУЧАВА (РУМУНІЯ) місту ДОРМУНТ (НІМЕЧЧИНА), в якому з 5 серпня по 12 серпня відбудеться черговий 79 Міжнародний фестиваль UNICA.

          На XI Міжнародному кінофестивалі «КІНОКІМЕРІЯ», який проводить Громадська організація «Фестиваль КІНОКІМЕРІЯ» (22 – 25 вересня 2016р.) в м. Скадовськ Херсонська область, очікуємо достатньо цікавих фільмів, що достойно зможуть представити Україну в 2017 році в ДОРМУНТІ.

Social Share